logo fororto
Umów wizytę

(+48) 794 436 440

FAQ

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Tak. Wkładki, które wykonujemy są robione pod konkretną stopę. Każda wkładka ma swój niepowtarzalny profil i jest indywidualnie modyfikowana o niezbędne korekcje. Tak zrobione wkładki zapewniają dużo lepsze wsparcie niż nawet najlepsze gotowe wkładki ze sklepu.

Tak. W większości przypadków nie ma problemu z przekładaniem wkładek do innych butów. Wkładki można wkładać do różnego rodzaju obuwia - od pantofli do
butów sportowych czy zimowych. Oczywiście wszystkie wkładki spełniają swoją rolę najlepiej gdy są używane z rodzajem obuwia dla którego są dedykowane, ale można je przekładać do innego rodzaju butów.

Prosimy o przyjście w wygodnym i niekrępującym ruchów stroju. Należy przynieść obuwie, w którym najczęściej chodzimy, do którego będziemy dopasowywali wkładki. Dodatkowo prosimy o przyniesienie innej pary butów do których będziemy przekładali wkładki najczęściej. Jeżeli lekarz wydał jakieś zalecenia oraz posiadamy dokumentację medyczną dotyczącą naszego problemu to również prosimy o jej przyniesienie.

Wkładki ortopedyczne wykonujemy ze sztucznych, antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych materiałów. Materiały te są obojętny dla skóry, a więc nie zwiększają potliwości oraz nie uczulają. Wszystkie nasze materiały są termoformowalne, dzięki czemu możemy je w dowolny sposób dostosować do potrzeb każdego pacjenta.

Tak, wkładki które wykonujemy są termoplastyczne/termoformowalne. Są one kształtowane są pod wpływem wysokiej temperatury. Należy więc uważać i nie narażać wkładek na zbyt duże ciepło, np. nie powinniśmy suszyć ich na kaloryferze. Takie czynności mogą przyczynić się do rozformowania wkładek.

Wykonanie jednej pary wkładek zajmuje ok. 45 minut. Po tym czasie wkładki są one gotowe do odbioru. Można więc powiedzieć, że wykonujemy je od ręki. Tak krótki czas oczekiwania osiągamy dzięki profesjonalnej aparaturze do formowania wkładek, którą mamy na miejscu. Wykonanie każdej kolejnej pary zajmuje już tylko około 15 minut.

Dzięki różnorodności materiałów, którymi dysponujemy, jesteśmy w stanie wykonać każdy rodzaj wkładek korygujących – supinujące, wyrównujące, stabilizujące, amortyzujące oraz wiele, wiele innych. Wykonujemy również wkładki dla sportowców, do butów do biegania, do butów piłkarskich, a nawet narciarskich. Rodzaj wkładek dobierany jest dopiero po wcześniejszym wywiadzie i badaniu.

Nie, skierowanie nie jest niezbędne. Fizjoterapeuta na miejscu oceni problem i dobierze odpowiednią wkładkę. Jednakże, każda wskazówka od lekarza może być na wagę złota, więc jeżeli posiadamy skierowanie i/lub badania diagnostyczne, to prosimy o ich przyniesienie.

Tak, płatności są możliwe zarówno kartą jak i gotówką.

W naszym gabinecie wkładki, od początku do końca, wykonywane  są przez fizjoterapeutę z odpowiednim przygotowaniem i wieloletnim doświadczeniem. Nie wysyłamy nigdzie wkładek, robimy je sami. 

Fizjoterapeuta, dzięki swojemu wykształceniu patrzy na pacjenta całościowo, a nie koncentruje się tylko na stopach,. Takie podejście zapewnia lepsze zrozumienie problemu i pozwala na optymalny dobór wkładek.

Tak, robimy wkładki zarówno do damskich butów na wysokim obcasie jak i do męskich półbutów. Wkładki są odpowiedniej grubości i szerokości, dzięki czemu można je włożyć  nawet do bardzo dopasowanych butów bez konieczności kupowania większego rozmiaru obuwia.

Nie wolno tego robić. Wkładki są termoformowalne i ponowne ich nagrzanie może spowodować deformację. Nawet niewielkie odkształcenie wkładki może prowadzić do złej pracy stopy, a co za tym idzie do nawrotu dawnych problemów lub do pojawienia się nowych.

Nie można i nie ma takie potrzeby. Wkładki można przetrzeć wilgotną szmatką. Mogą być stosowane środki dezynfekujące przeznaczone do obuwia. Zbyt długi kontakt z ciepłą wodą może doprowadzić do rozformowania, odkształcenia lub rozklejenia wkładki.

Potrzebujesz pomocy ze stopami?

Napisz do nas