Czy wkładki są robione indywidualnie pod moją stopę?

Tak. Wkładki, które wykonujemy są robione pod konkretną stopę. Każda wkładka ma swój niepowtarzalny profil i następnie jest modyfikowana o niezbędne w danym przypadku korekcje. Takie indywidualnie robione wkładki zapewniają dużo lepsze wsparcie niż nawet najlepsze gotowe wkładki ze sklepu.

Czy wkładki można przekładać do innych butów:

Tak. W większości przypadków nie ma problemu z przekładaniem wkładek do innych butów. Wkładki można wkładać do różnego rodzaju obuwia, od klapek do butów eleganckich. Oczywiście są wkładki dedykowane do danego rodzaju obuwia i wtedy spełniają one swoją rolę najlepiej.

Czy jakoś specjalnie mam się przygotować do wizyty?

Prosimy o przyjście w wygodnym i niekrępującym ruchów stroju. Należy przynieść obuwie, w którym najczęściej chodzimy (w lato prosimy o przyniesienie 1 pary butów krytych). Jeżeli lekarz wydał jakieś zalecenia oraz posiadamy dokumentację medyczną dotyczącą naszego problemu to również prosimy o jej przyniesienie.

Z jakiego materiału wykonane są wkładki?

Wkładki ortopedyczne wykonujemy ze sztucznych, antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych materiałów. Materiał ten jest obojętny dla skóry, a więc nie zwiększa potliwości oraz nie uczula. Wszystkie nasze materiały są termoformowalne, a więc możemy je w dowolny sposób dostosować do potrzeb pacjenta.

Czy nasze wkładki są termoplastyczne:

Tak, wkładki które wykonujemy są formowane pod wpływem ciepła, a więc są termoplastyczne/termoformowalne. Właśnie dlatego należy uważać i nie narażać ich na zbyt duże ciepło np. nie powinniśmy ich suszyć na kaloryferze. Takie czynności mogą przyczynić się do rozformowania wkładki.

Jak długo będę czekać na wykonanie wkładek?

Wykonanie 1 pary wkładek zajmuje najczęściej ok 45 minut i są one gotowe do odbioru. Można powiedzieć, więc że wykonujemy je od ręki. Tak krótki czas jest spowodowany tym, że posiadamy całą aparaturę potrzebą do wykonania wkładek i nie musimy ich nigdzie dalej wysyłać.

Jakie rodzaje wkładek wykonujemy?

Z racji na bogactwo materiałów jakimi dysponujemy jesteśmy w stanie wykonać każdy rodzaj wkładek korygujących – supinujące, wyrównujące, stabilizujące, amortyzujące oraz wiele, wiele innych. Rodzaj wkładek jest wybierany dopiero po wcześniejszym wywiadzie i badaniu.

Czy do wykonania wkładek potrzebne jest skierowanie od lekarza?

Nie, skierowanie nie jest niezbędne. Fizjoterapeuta na miejscu oceni problem i dobierze odpowiednią wkładkę. Jednakże każde wskazówki od lekarza mogą być na wagę złota, a więc jeżeli takowe skierowanie posiadamy to prosimy o jego przyniesienie – razem z badaniami diagnostycznymi, które posiadamy.

Czy można płacić kartą?

Tak, płatności są możliwe zarówno gotówką i kartą.

Przez kogo wykonywane są wkładki?

Wkładki w naszym gabinecie wykonywane są od początku do końca przez tego samego fizjoterapeutę z odpowiednim doświadczeniem – nie wysyłamy nigdzie wkładek, robimy je sami. Dzięki swojemu wykształceniu fizjoterapeuta nie koncentruje się tylko na stopach, patrzy na pacjenta całościowo – zapewnia to lepsze zrozumienie problemu.

Czy robimy wkładki od butów eleganckich?

Tak, robimy wkładki zarówno do damskich obcasów jak i męskich półbutów. Takie wkładki są odpowiedniej grubości i szerokości. Dzięki temu nasze wkładki można włożyć nawet do bardzo dopasowanych butów bez konieczności kupowania większego rozmiaru.

Czy wkładki można suszyć na kaloryferze lub suszarkami?

Nie wolno tego robić. Wkładki są termoformowalne i ponowne ich nagrzanie może spowodować ich deformację. Nawet niewielka deformacja kształtu wkładki może prowadzić do złej pracy stopy, a co za tym idzie do nawrotu dawnych problemów lub pojawienia się nowych

Czy można wkładki myć w pralce?

Nie można i nie ma takie potrzeby. Można je przetrzeć wilgotną szmatką. Można stosować środki dezynfekujące - jak do obuwia. Zbyt długi kontakt z ciepłą wodą może doprowadzić do rozformowania się oraz rozklejenia wkładki. Dlatego lepiej myć je zewnętrznie.