Czym są indywidualne wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne do butów są czymś co w znaczący sposób może zwiększyć komfort naszego chodzenia oraz przyczynić się do wyleczenia niektórych kontuzji. Tylko indywidualne dopasowanie jest w stanie zapewnić nam odpowiednie ustawienie stopy i podparcie jej łuków – żaden gotowy produkt ze sklepu nie zrobi tego tak dobrze jak termoformowalny wykonany do kształtu stóp.

Zdecydowana większość ludzi cierpi na problemy związane ze stopami. Płaskostopie poprzeczne jest najczęstszym rodzajem deformacji występującej w naszych stopach. Szczególnie w takich dużych miastach jak Warszawa gdzie chodzenie na boso często ograniczone jest tylko do domu. Wkładki ortopedyczne do butów są w stanie poprawić pracę stopy podczas stania jak i ruchu. Dodatkowo prowadzona rehabilitacja może zapewnić oczekiwaną poprawę.

JAK TO ROBIMY?

Wkładki Sidas Podiatech wykonywane są z dziesiątek różnych materiałów wierzchnich, baz, stabilizacji, elementów korekcyjnych oraz materiałów specjalistycznych. Są to tworzywa rozwijane od kilkudziesięciu lat i gwarantują optymalną jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo używania. Dzięki tak ogromnej różnorodności Sidas Podiatech daje możliwość stworzenia indywidualnych wkładek ortopedycznych dopasowanych do kształtu stopy, potrzeb i preferencji pacjenta.

Oferujemy wyłącznie produkty na miarę. Wszystkie wykonywane są od początku na podstawie przeprowadzonego badania i wywiadu z pacjentem. Żeby nasi pacjenci byli spokojni o komfort chodzenia to w naszym gabinecie dajemy zawsze 2 lata gwarancji na nasze wyroby.

JAKIE SĄ RODZAJE WKŁADEK KOREKCYJNYCH?

Wykonujemy każdy rodzaj wkładek ortopedycznych do butów. Technologia Podiatech Sidas Medical pozwala na tworzenie naszych wyrobów w taki sposób aby były dostosowane do danej osoby, wady jaką trzeba skorygować, aktywności użytkownika czy specjalistycznego obuwia. Dlatego nie dziwmy się jeżeli otrzymamy dwie różne wkładki, ponieważ każda z nich będzie dostosowana do konkretnej stopy.

JAK STOSOWAĆ INDYWIDUALNE WKŁADKI ORTOPEDYCZNE?

Nie jest żadną tajemnicą, że buty powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniać odpowiednie ustawienie naszej stopy – niestety duża część butów dostępnych na rynku nie spełnia tego kryterium. Jeżeli już mamy takie buty to warto włożyć tam wkładkę korekcyjną, która zniweluje niekorzystny wpływ samego obuwia. Najlepiej kiedy można oryginalną wkładkę wyjąć a zastąpić ją ortopedyczną.

PO JAKIM CZASIE ZAUWAŻĘ PIERWSZE EFEKTY?

To jest bardzo indywidualna sprawa. Niektórym wystarczy krótki okres w czasie powrotu do zdrowia po kontuzji, a u innych powinien trwać on dłużej. Na to pytanie zawsze odpowiadamy dopiero po wywiadzie i przeprowadzonym badaniu komputerowym. Na czas noszenia bardzo mocno wpływają również rzeczy które robimy dodatkowo. Rehabilitacja oraz ćwiczenia często są najważniejszym punktem w powrocie do sprawności, a podparcie stopy jest tylko ważnym uzupełnieniem.

CZY WYMAGANE JEST SPECJALNE OBUWIE?

Najczęściej nie musimy zmieniać naszej garderoby, jednakże warto czasami ograniczyć noszenie pewnego rodzaju obuwia np. szpilek aby szybciej pozbyć się problemu. Nie trzeba, a nawet nie powinno się kupować większych butów niż te, które nosimy na co dzień - może to negatywnie wpłynąć na ustawienie naszej stopy. Co ważne, możemy również przekładać wkładki pomiędzy naszymi butami, a więc nie ma potrzeby wykonywania kilku par od razu.

Wykonujemy wkładki:

Dlaczego warto wybrać ForOrto?

  • Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie francuskiej marki Sidas Podiatech.
  • Do stworzenia naszych wyrobów stosujemy najlepsze dostępne na rynku materiały.
  • Współpracujemy z renomowanymi placówkami rehabilitacyjnymi i podologicznymi na terenie Warszawy
  • Proces wykonuje fizjoterapeuta z dużym doświadczeniem. Więcej
  • Czas oczekiwania to ok 45 minut
  • 2 letnia gwarancja
  • Wizyta kontrolna i ewentualne modyfikacje w cenie