logo fororto

Indywidualne wkładki ortopedyczne do butów

Wkładki ortopedyczne do butów są czymś co w znaczący sposób może zwiększyć komfort naszego chodzenia oraz przyczynić się do wyleczenia niektórych kontuzji. Tylko indywidualne dopasowanie jest w stanie zapewnić nam odpowiednie ustawienie stopy i podparcie jej łuków – żaden gotowy produkt ze sklepu nie zrobi tego tak dobrze jak termoformowalny wykonany do kształtu stóp.

Czym są indywidualne wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne do butów są czymś, co w znaczący sposób może zwiększyć komfort naszego chodzenia oraz przyczynić się do wyleczenia niektórych kontuzji. Tylko indywidualne dopasowanie jest w stanie zapewnić nam odpowiednie ustawienie stopy i podparcie jej łuków – żaden gotowy produkt ze sklepu nie zrobi tego tak dobrze jak termoformowalny wykonany do kształtu stóp.

Zdecydowana większość ludzi cierpi na problemy związane ze stopami. Płaskostopie poprzeczne jest najczęstszym rodzajem deformacji występującej w naszych stopach. Szczególnie w takich dużych miastach jak Warszawa, gdzie chodzenie na bosaka często ograniczone jest tylko do domu, wkładki ortopedyczne do butów są w stanie poprawić pracę stopy podczas stania jak i podczas ruchu. Dodatkowo, odpowiednio prowadzona rehabilitacja może zapewnić oczekiwaną poprawę.

wkladki ortopedyczne do butow na zamowienie
wkładki do odcisku stopy

Jak to robimy?

Wkładki Sidas Podiatech wykonywane są z dziesiątek różnych materiałów wierzchnich, baz, stabilizacji, elementów korekcyjnych oraz materiałów specjalistycznych. Są to tworzywa modyfikowane i udoskonalane od kilkudziesięciu lat i gwarantują optymalną jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki tak ogromnej różnorodności materiałów Sidas Podiatech daje możliwość stworzenia indywidualnych wkładek ortopedycznych dopasowanych do kształtu stopy, potrzeb i preferencji pacjenta.

Oferujemy wyłącznie wkładki ortopedyczne wykonywane na miarę. Wszystkie wkładki robimy od podstaw, a wykonanie poprzedzamy dokładnym badaniem i wywiadem z pacjentem. Aby nasi pacjenci byli spokojni o komfort używania wkładek wykonanych w naszym gabinecie, zawsze dajemy na nie 2 lata gwarancji.

Jakie są rodzaje wkładek korekcyjnych?

Wykonujemy każdy rodzaj wkładek ortopedycznych do butów. Technologia Podiatech Sidas Medical pozwala na tworzenie naszych wyrobów w taki sposób aby były dostosowane do danej osoby, wady jaką trzeba skorygować, aktywności użytkownika czy specjalistycznego obuwia. Dlatego nie dziwmy się jeżeli otrzymamy dwie różne wkładki, ponieważ każda z nich będzie dostosowana do konkretnej stopy.

Nie jest żadną tajemnicą, że buty powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniać odpowiednie ustawienie naszej stopy. Niestety duża część butów dostępnych na rynku nie spełnia tego kryterium. Jeżeli już mamy wygodne buty, to warto włożyć do nich wkładkę korekcyjną, która zniweluje niekorzystny wpływ samego obuwia. Najlepiej kiedy można oryginalne wkładki wyjąć i zastąpić je wkładkami ortopedycznymi dopasowanymi do naszych potrzeb.

Napisz do nas

Po jakim czasie zauważę pierwsze efekty?

To jest bardzo indywidualna sprawa. Niektórym wystarczy krótki okres czasu na  powrót do zdrowia po kontuzji, a u innych ten czas będzie trwał dłużej. 

Na to pytanie będziemy mogli jednak odpowiedzieć precyzyjniej dopiero po wywiadzie i po przeprowadzonym badaniu komputerowym. Na długość okresu noszenia wkładek bardzo mocno wpływają również rzeczy, które robimy dodatkowo. Rehabilitacja oraz ćwiczenia często są najważniejszym elementem powrotu do sprawności, a podparcie stopy jest tylko ważnym uzupełnieniem.

Czy wymagane jest specjalne obuwie?

Najczęściej nie musimy zmieniać naszej garderoby, jednakże warto czasami ograniczyć noszenie pewnego rodzaju obuwia np. szpilek, aby szybciej pozbyć się problemu. Nie trzeba, a nawet nie powinno się kupować większych butów niż te, które nosimy na co dzień, gdyż może to negatywnie wpłynąć na ustawienie naszej stopy. Co ważne, indywidualne wkładki ortopedyczne możemy przekładać pomiędzy naszymi butami, a więc nie ma potrzeby wykonywania kilku par wkładek.

jak czyscic wkladki ortopedyczne
czy do wkladek ortopedycznych potrzebne jest specjalne obuwie

Dlaczego warto wybrać ForOrto?

Wykonujemy wkładki ortopedyczne dla:

 • Dla osób dorosłych       
 • Dla dzieci
 • Dla osób starszych
 • Dla sportowców (piłkarzy, siatkarzy, piłkarzy ręcznych, tenisistów, biegaczy i innych dyscyplin sportowych)
 • Dla osób z płaskostopiem lub koślawością kolan lub pięt
 • Dla osób cierpiących z powodu halluksów
 • Dla osób cierpiących na różne choroby m.in. cukrzycę czy RZS
 • Dla osób ze skrótem kończyny
 • Do szpilek

Ponadto:

 • Pracujemy na najwyższej jakości sprzęcie francuskiej marki Sidas Podiatech
 • Do wykonywania wkładek ortopedycznych stosujemy najlepsze dostępne na rynku materiały
 • Współpracujemy z renomowanymi placówkami rehabilitacyjnymi i podologicznymi na terenie Warszawy
 • Wkładki wykonuje fizjoterapeuta z dużym doświadczeniem
 • Czas oczekiwania na gotowy wyrób to ok. 45 minut
 • Dajemy 2- letnią gwarancję na wykonane wkładki
 • Wizyta kontrolna i ewentualne modyfikacje są bezpłatne