logo fororto
Umów wizytę

(+48) 794 436 440

Wkładki ortopedyczne do butów dla dorosłych

Tryb oraz tempo obecnego życia nie wpływają pozytywnie na nasz układ mięśniowo-szkieletowy. Coraz więcej siedzenia i mniej ruchu w negatywny sposób odbija się zarówno na naszej kondycji, jak i na ogólnym stanie zdrowia. Ponadto w dzisiejszych czasach ludzki organizm nie jest odpowiednio stymulowany przez otoczenie – twarde i płaskie podłoże w znaczący sposób „rozleniwia” stopy, dlatego wady stóp są tak często obecne w naszym życiu.

Dlaczego dorośli cierpią na schorzenia stóp?

Schorzenia dotykające narząd ruchu u dorosłych mogą być wynikiem zaniedbań w kontroli rozwoju w dzieciństwie. Fizjologiczne wady stóp często pojawiają się u dzieci i choć w większości przypadków samoistnie zanikają, gdy mięśnie ulegają stopniowemu wzmocnieniu, czasami konieczne jest wsparcie tego procesu, na przykład przy pomocy wkładek ortopedycznych. Jeśli to zaniedbamy, wada może się rozwinąć, a wtedy będziemy musieli zmierzyć się z konsekwencjami tego zaniedbania w dorosłym życiu.

Większość osób dorosłych cierpi na płaskostopie poprzeczne, którego typowymi objawami są m.in. odciski na stopach, ból w obrębie przodostopia lub śródstopia. Jeżeli zauważysz u siebie takie lub inne objawy, to prawdopodobnie oznacza, że powinieneś nosić indywidualnie dobrane wkładki. Niepokój powinny również budzić mocno ścierane podeszwy oraz szybkie niszczenie butów – wtedy także wykonanie wkładek ortopedycznych może okazać się pomocne.

wkladki ortopedyczne dla doroslych
wkladki ortopedyczne dorosli

Jakie dysfunkcje stóp występują najczęściej u dorosłych?

Dysfunkcje stóp u dorosłych często pojawiają się w przebiegu wielu poważnych chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca czy reumatyzm – jednym z charakterystycznych objawów tych chorób są zmiany deformacyjne w obrębie kończyn dolnych (tzw. stopa cukrzycowa i stopa reumatoidalna). Poza tym do najczęściej występujących u dorosłych wad stóp należą:

  • halluksy
  • ostrogi piętowe
  • nerwiak Mortona
  • modzele i odciski.

Jakie są wskazania do stosowania wkładek ortopedycznych u dorosłych?

Po wkładki ortopedyczne dla dorosłych warto sięgnąć, gdy borykamy się z wymienionymi powyżej lub innymi wadami stóp. Nawet jeśli nie dokuczają nam jeszcze żadne dolegliwości bólowe, a jedynie odczuwamy dyskomfort w obrębie zmienionej chorobowo stopy, nie warto tego bagatelizować. Im wcześniej zdiagnozujemy schorzenie i zaczniemy je leczyć – tym większą mamy szansę na szybkie wyleczenie. Odpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne dla dorosłych mogą także wspomóc prawidłową biomechanikę ciała, gdy wykonujemy pracę stojącą lub siedzącą, która negatywnie wpływa na naszą postawę i przez to powoduje nawracające bóle kolan, bioder czy kręgosłupa.

Napisz do nas

Czym charakteryzują się wkładki ortopedyczne dla dorosłych?

Stosowanie wkładek ortopedycznych poleca się osobom w okresie rekonwalescencji po różnego rodzaju kontuzjach kończyn dolnych. Powrót do zdrowia po takiej kontuzji to długotrwały proces, ale można go przyśpieszyć właśnie poprzez noszenie wkładek pod stopy, które to wkładki znacząco odciążą uszkodzoną strukturę, np. łąkotkę. Wskazań do wykonania wkładek ortopedycznych dla dorosłych jest dużo więcej i trudno tu wymienić wszystkie. Zawsze warto skonsultować sytuację ze swoim fizjoterapeutą lub przyjść i sprawdzić swoje stopy u nas.

wkladki ortopedyczne dla doroslych po zabiegach
czy wkladki wylecza mnie z plaskostopia czy wystarczy tylko nosic wkladki zeby miec zdrowe stopy

Jak dobiera się wkładki ortopedyczne dla dorosłych?

Wkładki ortopedyczne dla dorosłych dobiera się w sposób indywidualny, tak aby były idealnie dopasowane do potrzeb pacjenta, jego preferencji, a także obuwia. W tym celu koniecznie jest wykonanie specjalistycznych badań, które pozwolą precyzyjnie określić zarówno rozmiar i kształt stopy, jak i dokładny stopień zaawansowania nieprawidłowości w jej budowie. Przeprowadzenie takich badań możliwe jest w wielu gabinetach ortopedycznych i fizjoterapeutycznych w kraju, jeśli jednak zależy Ci nie tylko na odpowiednim wyprofilowaniu wkładek, ale też ich dobrej jakości, najlepszym wyborem będzie Warszawa i nasz gabinet na Ochocie. Wykonujemy tu wysokiej jakości termoformowalne wkładki ortopedyczne dla dorosłych na różnego rodzaju przypadłości – od profilaktyki po najbardziej zaawansowane schorzenia stóp. Nasz dokładny adres to: Warszawa, ul. Racławicka 129/lok. U1. Zapraszamy!