logo fororto

Czy do wkładek ortopedycznych potrzebne jest specjalne obuwie?

czy do wkladek ortopedycznych potrzebne jest specjalne obuwie

Czy wkładki można stosować w zwykłym obuwiu?

Jeśli zależy nam na tym, żeby wkładki ortopedyczne dobrze spełniały swoje zadanie, zadbajmy o to, by były odpowiednio dopasowane zarówno do naszej stopy, jak i do obuwia. Nie musimy jednak zaopatrywać się w specjalny rodzaj butów, wkładki mogą być z powodzeniem stosowane w niemal każdego typu obuwiu codziennym – od półbutów po czółenka. Wystarczy tylko, aby but był minimalnie zabudowany, co uchroni wkładkę przed przesuwaniem się na zewnątrz. Dzięki temu, że będzie się pewnie trzymać, zagwarantuje stopie stałą korekcję ułożenia podczas ruchu i zapewni jej niezbędną stabilizację.

Czy wkładki są do jednej pary, czy pasują do wszystkich butów?

Każdą parę indywidualnie dobieranych wkładek dostosowuje się zazwyczaj do konkretnej pary obuwia. Są one precyzyjnie szlifowane tak, aby pasować do rozmiaru, kształtu i podeszwy. Jednak nie wyklucza to przekładania wkładek do innych butów. Oczywiście istnieje szansa, że jedna para wkładek nie będzie odpowiednia do wszystkich naszych butów, ale na pewno będzie pasowała do co najmniej kilku par butów. Wyjątkiem są specjalistyczne wkładki do obuwia np. do butów SPD czy narciarskich.

W jaki sposób dopasowuje się wkładki do obuwia?

Wkładki ortopedyczne zawsze dopasowywane są najpierw do stóp pacjenta, ich wielkości, kształtu, asymetrii oraz ewentualnych defektów. Dokonuje się tego metodą termoformowania, po uprzednim wykonaniu szeregu szczegółowych badań diagnostycznych i analiz pomiarowych. Następnie, po odpowiednim wymodelowaniu , wkładki poddawane są wykończeniowej obróbce technicznej, która obejmuje precyzyjne przycinanie i szlifowanie ich krawędzi tak, aby idealnie pasowały do konkretnej pary butów. W ten sposób przygotowane wkładki nie będą się przesuwać w butach ani odkształcać. Taka integracja wkładek z butami ,zagwarantuje maksymalny komfort i najlepsze możliwe efekty lecznicze.

Czy wkładki można dostosować do każdego rodzaju obuwia?

Indywidualne wkładki ortopedyczne można bez problemu dopasować do wielu różnych rodzajów obuwia, w tym butów codziennego użytku, takich jak mokasyny, trampki czy półbuty. Można je również opasować do butów sportowych, na przykład biegowych, rowerowych czy trekkingowych. Można je nawet dostosować do butów, które charakteryzują się mocno usztywnioną konstrukcją (buty narciarskie, łyżwy, rolki itp.), która nie pozwala stopom na odpowiednią swobodę ruchów w trakcie uprawiania sportu. Wkładki doskonale niwelują tę wadę fabryczną. Najłatwiej dopasowuje się wkładki do obuwia na płaskim obcasie, choć nie jest to niezbędny wymóg. Jeśli lubisz buty na wysokim obcasie i nie chcesz z nich zrezygnować lub nie możesz tego zrobić ze względu na obowiązujący Cię w pracy dress code, to też żaden problem. Wkładki ortopedyczne można z powodzeniem stosować nawet w szpilkach – są wręcz do nich zalecane.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Potrzebujesz pomocy ze stopami?

Napisz do nas