logo fororto

Wkładki ortopedyczne na bóle stawów

wkladki ortopedyczne na bole stawow

Jak postępować w przypadku bólu stawów?

Postępowanie w leczeniu bólu stawów zależy w głównej mierze od jego przyczyny. Jeśli jest on konsekwencją przebytego urazu, nieodpowiedniego trybu życia czy nadwagi, leczenie opiera się głównie na fizjoterapii, stosowaniu środków przeciwbólowych, a także noszeniu wkładek ortopedycznych. Bólom stawów bardzo dobrze przeciwdziała też niewymagająca aktywność fizyczna: pływanie, jazda na rowerze i gimnastyka rozciągająca stawy. Natomiast w przypadku poważniejszych chorób, postępowanie lecznicze jest o wiele bardziej skomplikowane i obejmuje przede wszystkim leczenie przyczyn danego schorzenia. Ćwiczenia fizjoterapeutyczne i wkładki ortopedyczne na bóle stawów są jednak wtedy dodatkowo zalecane w celu odciążenia stawów i złagodzenia odczuwanych dolegliwości bólowych.

Czy wkładki ortopedyczne naprawdę pomagają na bóle stawów?

Wkładki ortopedyczne na bóle stawów wykazują się dużą skutecznością w redukowaniu, a w niektórych przypadkach nawet całkowitym eliminowaniu objawów bólowych związanych z zaburzoną motoryką kończyn. Działają one w ten sposób, że korygują ustawienie stóp w butach, wspierając tym samym pracę kolan, bioder i kręgosłupa, zapewniając stawom i mięśniom odpowiednią rotację, a w konsekwencji pozwalając na odblokowanie bolesnego stawu i przywrócenie mu naturalnej biomechaniki. Dzięki specjalnej konstrukcji i idealnie dopasowanemu do stopy profilowi, wkładki ortopedyczne na bóle stawów potrafią przynieść wyraźną ulgę nie tylko nadwyrężonym stawom, ale też więzadłom i mięśniom. Dodatkowo przeciwdziałają wadom postawy i różnego rodzaju zmianom zwyrodnieniowym, np. płaskostopiu czy halluksom.

Na co należy zwrócić uwagę kupując wkładki na bóle stawów?

Skuteczność wkładek ortopedycznych na bóle stawów warunkuje ich specjalna, wyprofilowana konstrukcja. Muszą być one idealnie dopasowane do stóp i butów, aby dobrze spełniały swoją rolę i przynosiły pożądane efekty. Tylko tak dobrane wkładki ortopedyczne na bóle stawów sprawdzą się w walce z tymi dolegliwościami przywracając prawidłowe funkcjonowanie stawów i sprawność kończyn. Dlatego odradzamy kupowanie standardowych wkładek w aptekach. Zamiast tego zapraszamy do naszego gabinetu mieszczącego się w Warszawie przy ul. Racławickiej 129, lok U1, gdzie przeprowadzimy profesjonalne badanie komputerowe i w niecałą godzinę przygotujemy dla Ciebie wysokiej jakości spersonalizowane wkładki ortopedyczne, idealnie dopasowane do Twoich stóp i obuwia.

Potrzebujesz pomocy ze stopami?

Napisz do nas