SPORTOWCY:

Wkładki dla sportowcówStopa jako pierwsza część ciała mająca kontakt z podłożem w istotnym stopniu wpływa na jakość naszego ruchu, a więc prawidłowa praca stopy jest szczególnie ważna u sportowców, którzy w swoich dyscyplinach: dużo biegają, dźwigają ciężary, skaczą itd. Nawet niewielka wada w obrębie stopy może negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Dlaczego? Sportowcy poprzez dynamikę oraz dodatkowe obciążenia zmuszają swoje organizmy do dużo większej pracy, a co za tym idzie dużo łatwiej o kontuzję.

Stopa jako fundament naszego organizmu często predysponuje dobrą lub złą pracę całego ciała. Dobrym przykładem jest tutaj przysiad, wystarczy że łuki stopy zapadną się do środka, a za nimi podążą kolana oraz rotacja wewnętrzna całej kończyny. Jeżeli dodamy do tego odpowiednio duże obciążenie to o kontuzję nie trudno. To samo dzieje się u biegaczy czy zawodników uprawiających sporty zespołowe.

Wkładki ortopedyczne są idealnym uzupełnieniem naszego treningu, ponieważ zapobiegają powstawaniu wad oraz zwiększają komfort podczas uprawiania naszej ulubionej dyscypliny sportu. Jesteśmy w stanie wykonać wkładki do każdego obuwia sportowego – nawet tego wąskiego i dopasowanego jak np. specjalistyczne buty na rower SPD. Większość zawodowych sportowców używa wkładek termoformowalnych, aby właśnie zapobiegać kontuzjom oraz zwiększać komfort w bucie.