DOROŚLI:

Tryb oraz tempo obecnego życia nie wpływają pozytywnie na nasz narząd ruchu. Coraz więcej siedzenia i mniej ruchu w negatywny sposób wpływają na stan naszego zdrowia. Wykonanie wkładek ortopedycznych może w pewnym stopniu zniwelować te skutki oraz wpływa na zmniejszanie bólu kręgosłupa, bioder czy kolan.

W obecnych czasach, nasz organizm nie jest odpowiednio stymulowany przez otoczenie. Twarde i płaskie podłoże w znaczący sposób „rozleniwia” nasze stopy, dlatego wady stóp są tak mocno obecne w naszym życiu. Większość osób dorosłych dotyka płaskostopie poprzeczne, którego najczęstszymi objawami są m.in. odciski na stopach, ból w obrębie przodostopia lub śródstopia. Jeżeli zauważysz takie lub inne objawy u siebie to prawdopodobnie oznacza, że powinieneś nosić indywidualnie dobrane wkładki. Niepokój powinny również budzić mocno ścierane podeszwy lub szybkie niszczenie butów – wtedy również wykonanie wkładek ortopedycznych może okazać się pomocne.

Powrót do zdrowia po kontuzji to długotrwały proces. Jedną z drobnych rzeczy, które mogą go przyśpieszyć jest właśnie wykonanie wkładek pod stopę, która może znacząco odciążyć uszkodzoną strukturę np. łękotkę.

Wskazań do wykonania wkładek ortopedycznych jest dużo więcej i trudno wszystkie tu wymienić. Dlatego zawsze warto skonsultować naszą sytuację ze swoim fizjoterapeutą lub przyjść i sprawdzić swoje stopy u nas. Najczęstsze wskazania do wykonania wkładek to m.in.:

  • bóle stawów
  • ostroga piętowa
  • zmiany reumatyczne
  • powrót po kontuzjach np. zerwanych więzadłach